شماره تماس : 02188757911
امروز شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 15:05
لطفا چند لحظه منتظر بمانيد ...

ساخت اولين جزيره شناور در کپنهاگ - 1397/01/08اولين نمونه از پروژه‌ي «جزاير کپنهاگ» در بندر جنوبي شهر کپنهاگ رونمايي شد

کپنهاگ از جزيره اي شناور با وسعت 270 متر مربع رونمايي کرده که مکاني ايده‌آل براي ملاقات افراد است. اين جزيره‌ي شناور، اثر معمار و طراح معروف، مارشال بلچر و مگنوس ماربجرگ از استوديوي فاکستورت است. اين جزيره اولين گام در اجراي پروژه‌ي «جزاير کپنهاگ» است که مجموعه‌اي متشکل از چندين جزيره‌ي شناور در سرتاسر شهر است که زندگي و فعاليت را به بندر صنعتي سابق شهر بازمي‌گرداند.

اين جزيره، اولين جزيره از ميان جزيره‌هاي متعددي است که در آينده ساخته مي‌شوند.

اولين جزيره به نام «?1» (کلمه‌ي دانمارکي يک حرفي به معني جزيره) به تازگي افتتاح شده است و مي‌توان آن را در بندر جنوبي کپنهاگ مشاهده کرد. بازديد از جزيره‌ي ?1 براي عموم باز است و تا به حال ماهيگيران محلي از آن محل براي باربکيو، نگاه کردن به ستاره‌ها و حمام زمستاني استفاده مي‌کردند و چندين رويداد کوچک در آن برگزار شده است. اين جزيره‌ي 82 متر مربعي،‌ با استفاده از دست و در محوطه‌ي قايق‌سازي بندر جنوبي کپنهاگ ساخته شده است. براي ساختن آن از تکنيک‌هاي سنتي قايق‌سازي استفاده شده است و در مرکز آن، يک درخت زيرفون به طول شش متر وجود دارد.پروژه‌ي «جزاير کپنهاگ»، مجمع الجزايري متشکل از جزاير چوبي شناور مشابهي است که در اطراف بندر به چشم مي‌خورند و کارکردهاي متفاوتي دارند. يک جزيره‌ي سوناي شناور، باغ‌هاي شناور، مزارع شناور و يک پلت‌فرم غواصي شناور هم وجود دارند که استفاده از آن‌ها براي همه‌ي قايقرانان، کايکرها و شناگران به صورت رايگان امکان‌پذير است. آب‌هاي شفاف بندر داخلي شهر ميزبان هزاران نفري است که هر روز به اين جا مي‌آيند. اين آب‌ها به قدري تميز هستند که براي شنا و ماهيگيري مناسب هستند. «جزيره‌هاي کپنهاگ» بيشتري بهره را از اين پارادايم برده است و فضاي عمومي کاملا جديدي را مهيا کرده است که کاملا خوشايند مردمي است که از آن استفاده مي‌کنند.


درخت زيرفون در وسط جزيره
به گفته‌ي تيم سازنده‌ي اين جزيره‌ها:
اين جزيره‌ها را مي توان در بخش‌هاي بزرگ‌تر بندر کنار هم قرار داد و براي برگزاري رويدادها و فستيوال‌ها استفاده کرد، يا اين که از آن‌ها به عنوان مکاني براي انجام فعاليت‌هاي جانبي در رويدادها استفاده کرد.

مارشال بلچر و فوکستروت با همکاري يکديگر مشغول ساختن پروژه‌هاي ديگري – مانند يک بازار ماهي شناور و يک کابين شناور – در بندر هستند. هدف آن‌ها از اجراي اين پروژه، تعريف دوباره‌ي رابطه‌ي بين شهرها و دريا براي زماني است که توسعه‌ي شهري رشد بيشتري به خود گرفته باشد و همچنين، سطح آب دريا افزايش بيشتري يافته است.

اين جزيره، با حمايت «Konstfonden» و «Havnekultur 365» و راهنمايي‌هايي «SITAS» (درختان اسکانديناويايي)، «Susens B?dbyggeri» و «Syddjurs Savverk» ساخته شده است.